Ar žinojote, kad moterys du kartus dažniau nei vyrai per savo gyvenimą patiria nerimą? Nacionalinio psichinės sveikatos instituto duomenimis, beveik kas ketvirta 40–59 metų moteris teigia patirianti didelių nuotaikos svyravimų ir nerimo epizodų, prie kurių labiausiai prisideda estrogenų mažėjimas. Daugeliui natūralių sprendimų paieškos atvedė prie puikių atradimų emocinės gerovės srityje. Šiandien nagrinėjame penkias mokslo patvirtintas priemones, kurios gali pakeisti Jūsų kasdienybę ir pagerinti savijautą.
1. „Femarelle Rejuvenate“
Šis kliniškai ištirtas papildas sulaukia vis didesnio pripažinimo medicinos bendruomenėje, ir dėl gerų priežasčių. „Femarelle Rejuvenate“ yra ypatingo junginio DT56a, linų sėmenų, biotino ir vitamino B2, kurie padeda natūraliai subalansuoti nuotaiką. Moterys praneša, kad pradėjusios vartoti šio maisto papildo po kelių savaičių jautėsi emociškai stabilesnės ir patyrė mažiau nerimo epizodų. Be to, tai nehormoninis preparatas, todėl jis yra saugus pasirinkimas toms, kurios ieško natūralių alternatyvų.
2. Sąmoninga meditacija
Prieš pereidama toliau ir galvodama, kad „meditacija ne man“, išklausykite. Vos 10 minučių kasdienės sąmoningumo praktikos gali gerokai sumažinti nerimo lygį. „Journal of Psychiatry Research“ paskelbti tyrimai rodo, kad reguliari meditacija iš tikrųjų keičia smegenų struktūrą srityse, susijusiose su reakcija į stresą. Pradėkite nuo mažų žingsnių, sutelkdamos dėmesį į kvėpavimą, kai užklumpa sunkūs momentai.
3. Adaptogeninės žolelės
Šie galingi augalai jau šimtmečius naudojami, siekiant padėti organizmui įveikti stresą. Ašvaganda – ypač veiksmingai padeda mažinti kortizolio – pagrindinio streso hormono Jūsų organizme – lygį. Tyrimai rodo, kad moterims, reguliariai vartojančioms adaptogenus, streso ir nerimo simptomai sumažėja iki 44 %. Kiti naudingi adaptogenai yra rodiolės ir šventieji bazilikai, kurie gali būti vartojami kaip arbata arba papildas. Prieš pradėdamos vartoti kokių nors žolelių, nepamirškite pasitarti su savo gydytoju.
4. Reguliari mankšta
Kai užplūsta emocijos, judėjimas gali būti geriausias draugas. Fizinis aktyvumas skatina endorfinų – gamtoje esančių nuotaikos gerintojų – gamybą. Remiantis nauju British Journal of Sports Medicine tyrimu, reguliariai sportuojančios moterys patiria 30 % mažiau nuotaikos svyravimų nei nesportuojančios. Svarbiausia rasti judėjimą, kuris Jums iš tikrųjų patinka. Nesvarbu, ar tai būtų rytinė joga, vakariniai pasivaikščiojimai, ar šokių pamokos, daugumą dienų stenkitės 30 minučių užsiimti vidutinio aktyvumo veikla.
5. Eteriniai aliejai
Aromaterapija gali skambėti paprastai, tačiau nenuvertinkite jos galios. Klinikiniai tyrimai parodė, kad tinkamai naudojami levandų, ramunėlių ir bergamočių aliejai gali iki 25 % sumažinti nerimo simptomus. Pabandykite įlašinti kelis lašus į vonią vakare, naudoti difuzorių per meditaciją arba nešiotis rutuliuką su mišiniu rankinėje, kad galėtumėte greitai atsipalaiduoti užklupus stresui.
Atminkite, kad nuotaikų svyravimų valdymas yra kelionė, o ne sprintas. Šios natūralios priemonės geriausiai veikia kartu su sveiku gyvenimo būdu, pavyzdžiui, tinkama mityba ir pakankamu miegu. Nedvejodami aptarkite savo simptomus su savo gydytoju, kuris gali padėti sudaryti išsamų, konkrečiai Jums tinkantį planą.
Tai, kas tinka vienai moteriai, gali netikti kitai, todėl būkite kantri ir tyrinėkite galimybes. Pradėkite nuo vieno metodo ir palaukite jo poveikio prieš pereidama prie kito. Veskite dienoraštį, kad galėtumėte stebėti savo nuotaikas ir pagerėjimą – tai gali būti neįkainojama ieškant tobulos emocinės pusiausvyros strategijos.
MAISTO PAPILDAS NETURĖTŲ BŪTI VARTOJAMAS KAIP MAISTO PAKAITALAS